جهت خرید به صفحه سفارش مراجعه نمایید....
سبد خرید
0
No products in the cart.

گرافیک چیست؟

گرافیک چیست؟

 


هنر نوظهور گرافیک چگونه هنری است و اصولا چه هنری را می توان هنر گرافیکی نامید در ایت مقاله به بحث در مورد جنبه های مختلف این هنر پرداخته خواهد شد

 


 

گرافیک چیست؟

 

برای بررسی هنر گرافیک، سه جنبه اصلی این هنر یعنی انتقال پیام، به صورت تصویری، و ارتباط با مخاطب را مورد بحث قرار خواهیم داد:

الف)‌ پیام

در علم ارتباطات، پیام، مبنا وعلت ارتباط است. اگر پیام نداشته باشیم دیگر دلیلی هم برای برقراری ارتباط نداریم. باز در این علم، گرافیک را یک شاخه از گونه‌ای از ارتباطات دانسته‌اند. شاخه‌ی تصویری ارتباطات غیرکلامی. در واقع ارتباطات غیرکلامی در سطح گسترده‌ای، تصویری‌اند، اما در نهایت گرافیک یک گروه از ارتباطات غیرکلامی محسوب می‌شود.

منتهی گرافیک با هدف ایجاد ارتباط در عالم ارتباطات حضور نیافته است بل‌که دو خصلت عمده‌اش، او را برای خدمت به انتقال پیام مستعد می‌سازد: یکی، افزایش سرعت دریافت پیام و دیگری، تأثیر بیش‌تر و عمیق‌تر بر مخاطب (گیرنده‌ی پیام).

این‌جا یک شبهه به وجود می‌آید؛ این که اگر گرافیک دارای این خصایص است چرا سیر تکامل خطوط به تدریج از صورت تصویری و گرافیکی دور شده است؟ و اگر خط هیروگلیف شکل ابتدایی و ناقصی از خط به حساب آمده چرا بیش از صد سال است که گرافیک، این‌چنین گسترده مطرح گردیده و بسیارند کسانی که منتظرند تا این هنر، تبدیل به یک زبان مستقل و همه‌گانی شود؟

هنر گرافیک به ازای مزایا و خصایصی که تاکنون برشمردیم دارای معایب و محدودیت‌هایی نیز هست که حد و مرزی برای توسعه و گسترش آن ترسیم می‌کند. گرافیک در حوزه‌ی تبلیغات تجاری و یا زنده‌گی شهری و یا به عنوان راه‌نمای اماکن و ابنیه‌ی عمومی شاید موفق بوده باشد و به وضوح حضوری فراگیر داشته است اما در یک رفرم سیاسی چه‌قدر مؤثر بوده است؟ در نظام آموزش و پرورش هم حضور دارد، اما این حضور در چه سطحی است و چه‌قدر حیاتی و مؤثر بوده است؟ این خواص و مزایا و البته معایب، قواعد مطلقی نبوده‌اند که بتوانند در تمام وجوه توسعه و تحولات تمدن به یک نسبت گرافیک را سهم دهند. گرافیک و به طور کل زبان تصویر، عمدتاً در انتقال پیام‌های بسیار کوتاه و ساده موفق‌ هستند.

در کتاب ارتباط‌شناسی، در توضیح محتوای پیام و نحوه‌ی ارائه، درباره‌ی چگونه‌گی ترکیب قطعات یک پیام بحث می‌شود و این بحث، محدود به مدل‌های احتمالی ترکیب و کنار هم چیدن کلمات یک پیام با در نظر گرفتن کلمات و تعابیر مشابه است. در این مدل‌ها، کلمات تنها به یک ترتیب خطی قابل ترکیب می‌باشند اما یکی از فرصت‌های مهمی که در گرافیک، و به طور کل در هنرهای تصویری برای انتقال مؤثر پیام وجود دارد امکان ترکیب غیرخطی قطعات پیام است. به این معنی که عناصر پیام و عناصر تصویر می‌توانند به ترکیب‌های گوناگونی که لزوماً در مسیرها و خطوط متعدد و شاید بی‌نهایت، قابل ترکیب‌اند. در ترکیب چند عدد ما تنها یک نوع ترکیب خطی داریم، به این صورت که عددها هرچه‌قدر هم که پس و پیش شوند در یک ردیف می‌توانند ترکیب شوند اما عناصر بصری در یک صفحه‌ی سفید و یا یک فضای خالی در خطوطی افقی، عمودی، عرضی، طولی و عمقی می‌توانند قرار گرفته و ترکیبات مختلفی تشکیل دهند. و این فرصت ضمن آن‌که امکان و قدرت اثرگذاری و القای پیام را بالا می‌برد، به ما اجازه نمی‌دهد تا پیام‌های طولانی‌تر از حدی مشخص را در فرآیند تصویرگری‌مان شرکت دهیم.

گرافیک با هدف ایجاد ارتباط در عالم ارتباطات حضور نیافته است بل‌که دو خصلت عمده‌اش، او را برای خدمت به انتقال پیام مستعد می‌سازد: یکی، افزایش سرعت دریافت پیام و دیگری، تأثیر بیش‌تر و عمیق‌تر بر مخاطب (گیرنده‌ی پیام).

البته این بحث مربوط به طراحی‌هایی است کلام و خط، مطلقاً در آن حضور ندارند اگرنه در طراحی‌‌های مرکب، اصل تصویرسازی از جایگاه خود ساقط می‌شود و دیگر محصول طراحی یک اثر گرافیکی خالص نیست.

ساده‌سازی و یا استریلیزه نمودن، بیش‌تر در فرم اثر گرافیکی اتفاق می‌افتد؛ ساده‌ نمودن ترکیب، نمادها، رنگ‌ها، نزدیک نمودن فرم‌ها به سه شکل اصلی مثلث، مربع، دایره، و…

اما پیچیده‌گی در محتوا و درون‌مایه‌ی اثر گرافیکی اتفاق می‌افتد؛ این پیچیده‌گی به معنی مبهم و دور از دست‌رس نمودن پیام نیست، که نقض غرض خواهد بود؛ این، همان پیچیده‌گی است که برای مثال در شعر مشاهده می‌کنیم.

دیوید برلو هم‌چنین معتقد است که پیام در درون مخاطب وجود دارد و به عبارتی دیگر در هر پیام دو معنی وجود دارد: یک معنی برای فرستنده و یک معنی برای گیرنده. با این اساس هم، به این نظر می‌توان رسید که هدف گرافیک، نه فقط انتقال پیام، که تفهیم دقیق و صحیح آن است به مخاطب. مفهومی که منظور نظر نویسنده است با آن‌چه دریافت گیرنده است دو معنای جداگانه‌اند و لذا یک ارتباط، وقتی محقق می‌شود که منظور فرستنده و دریافت گیرنده برهم انطباق داشته باشند. این‌جا دیگر روشن می‌شود که هدف گرافیک ایجاد ارتباط نیست بل‌که مؤثر بودن ارتباط بر مخاطب است که اهمیت دارد.

گرافیک چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

ب) تصویر

باید پذیرفت که نقش اصلی در بیان اثر بر عهده‌ عناصر بصری است، زیرا هر عنصر بصری دارای «انرژی تصویری» است و خالق اثر با توجه به نقش و قدرت عناصر بصری، نحوه کنار هم قرار گرفتن و چیده شدنشان در صفحه و با رعایت کیفیتهای بصری، انرژی مورد نظر را در تصویر تعیین می‌کند.»

تصویر ماده‌ی گرافیک است. طراح، تصاویر و عناصر بصری را به دست می‌گیرد و با تجزیه و ترکیب آن‌ها با یک‌دیگر اثر خویش را می‌آفریند.

در هنر به طور خاص تصویر، به چیزی گویند که علاوه بر تعریف فوق، به ثبت رسیده است. پس با تصویر می‌توان نوشت کما این‌که پدید آمدن حروف و زبان هم از تصویر نویسی آغاز شده است و معنی گرافیک نیز در فرهنگ لغات لاتین، همان نوشتن است.

گرافیک در حوزه‌ی ارتباطات تصویری است. یعنی گرافیک از جمله هنرهایی است که رابطه‌ی پیام و مخاطب یا هنرمند و مخاطب از راه تصویر صورت می‌گیرد. ارتباطی که انسان‌ها هم‌واره از طریق زبان و کلام برقرار می‌سازند در این‌جا به عهده‌ی تصویر است. به این معنا، گرافیک، ناخودآگاهانه تلاش دارد تا عناصر تصویری را جایگزین کلمه و حرف نماید.

تصویر برای انتقال مفاهیم و احساسات و هر‌آن‌چه به مثابه پیام وجود دارد بسی ناتوان‌تر و بسته‌تر از ادبیات است. ما در عالم با مجموعه‌ی عظیمی از مفاهیمی روبرو هستیم که صورت تصویری در دنیای تجسیم و تجسّم ندارند؛. از این‌رو گرافیک هرجا که توانسته به استقلال از کلام دست یابد گستره‌ی معنایی و به عبارتی عمق مفهوم بسیار محدودی پیدا کرده است ؛ به این معنی که در موارد خیلی معدود و خاص توانسته است بدون کمک کلام پیامی را انتقال دهد.

ج) مخاطب

«بخش قابل ملاحظه‌ای از فعالیت هنر یا فن گرافیک دارای دو ویژه‌گی خواسته-نخواسته است که بحث هویت و اصالت را کم‌رنگ و در نهایت ثانوی می‌کند:

1. خاصیت سرعت و محدودیت زمانی (بگو مصرفی) بسیاری از فراورده‌های گرافیک است که چندان جایی برای تأملات عمیق و اندیشمندانه درباره‌ی هویت و امثال آن نمی‌گذارد. انگیزه‌ی اصلی گرافیک در این زمینه برقراری ارتباط هرچه سریع‌تر و روشن‌تر، گویایی هرچه بیشتر، در یک کلمه، رک و بی‌پرده فروش هرچه بیش‌تر و سریع‌تر است.

2. گرایش ذاتی و منطقی گرافیک به همه‌فهم کردن پیام، … همه‌جایی و جهانی شدن.»

گرافیک در تماس و ارتباط با مخاطب معنی می‌یابد. دغدغه‌ی گرافیک ذوق و ذائقه‌ی مخاطب است و اگر بدان بی‌اعتنایی کند دیگر گرافیک نیست.

تصویر ماده‌ی گرافیک است. طراح، تصاویر و عناصر بصری را به دست می‌گیرد و با تجزیه و ترکیب آن‌ها با یک‌دیگر اثر خویش را می‌آفریند.

همه‌ی تلاش یک گرافیست در بهره‌گیری از نمادها و سمبل‌ها و یا ایجاد و ابداع نمادهای جدید و تلاش برای سرعت بخشیدن به انتقال پیام، فقط و فقط معطوف به مطالبات مخاطب است و شاید از همین‌رو باشد که گرافیک نسبت به سایر هنرها گستره‌ی متنوع‌تر و البته جوهری عامه‌پسندتر دارد.

این مسأله -عامه‌پسندی- از آن‌روست که عموماً کسانی که در تولیدات خود، اعم از فرهنگی، تجاری، سیاسی و…، به ذائقه‌ی مخاطب اصالت داده‌اند به دام عوام‌زده‌گی افتاده‌اند و غرایز و احساسات زودگذر مخاطب را بدل از طبع و فطرت او مورد خطاب خویش گرفته‌اند. سرآمد این عمل‌کرد، دوری از اندیشه است. این سخن را می‌توان به درافتادن به ورطه‌ی ابتذال نیز تعبیر نمود. البته احتمالاتی هم هست که ابتذال و یا فاصله‌ی گرافیک از اندیشمندی، به برخی ویژه‌گی‌ها و یا ضرورت‌های ذاتی گرافیک بازمی‌گردد.

اگر گرافیست، مخاطب را در نظر نگیرد و طرحش را بر اساس احساس و تلقی سوبژکتیو خود، اجرا نماید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در این صورت انتقال پیام محقق نخواهد شد و اگر پیام منتقل نشود هدف طراح و سفارش‌دهنده تأمین نمی‌شود؛ این یعنی گرافیک، به هدف خود نرسیده است. نه که مطلقاً نمی‌رسد بل‌که دیگر تقیّدی به هدف وجود ندارد و وقتی چنین تقیّدی از میان رفت در این صورت هدف ما، انتقال یک پیام به مخاطب نیست. پس چرا تولید اثر می‌کنیم؟

اصلاً چه نیازی به تفکیک نقاشی از گرافیک می‌بود؟ مسلماً یک گرافیست، یک طراح یا نقاش صِرف نیست. او مهارت‌های دیگری را برای امکان برقراری ارتباط با مخاطب و تأمین مطالبات او باید بیاموزد.گرافیک یک مسأله‌ی عمده دارد و آن «مخاطب» است و مسأله ی دیگری هم دارد و آن «سفارش دهنده» است، سفارش دهنده باید برای پرداخت حق‌الزحمه‌ی گرافیست قانع شود.

فراوری:ی. پیشوایی

 

بخش هنری تبیان


منبع: سایت خانه هنر

دیدگاه کاربران
 • erotik izle 23 آبا 1399 / 5:55 ق.ظ

  Good day! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Nikolia Grange Helena

 • erotik 18 آذر 1399 / 3:09 ب.ظ

  What a great thing you are doing. You are making a huge difference in peoples lives and not wanting anything in return. God bless you. Kalila Gearard Strickler

 • erotik film izle 19 آذر 1399 / 3:42 ب.ظ

  Asking questions are in fact fastidious thing if you are not understanding something fully, but this article presents pleasant understanding yet. Dorella Darn Tremaine

 • erotik izle 20 آذر 1399 / 1:22 ق.ظ

  Howdy! I simply want to offer you a big thumbs up for the great info you have here on this post. I am coming back to your website for more soon. Mathilde Kelvin Janenna

 • Yedek Parça İmalatları 28 اسف 1399 / 8:39 ق.ظ

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create
  this website yourself or did you hire someone
  to do it for you? Plz answer back as I’m looking to design my own blog and
  would like to know where u got this from. kudos

 • sanayi blogu 1 فرو 1400 / 9:00 ب.ظ

  Can you tell us more about this? I’d want to find
  out more details.

 • cnc manufacturing services 31 فرو 1400 / 3:02 ق.ظ

  What i don’t understood is in reality how you’re no longer really
  a lot more neatly-liked than you may be right
  now. You’re very intelligent. You realize therefore significantly when it comes to this topic, produced me
  in my view believe it from a lot of varied angles.
  Its like men and women don’t seem to be involved until it is something to do with Woman gaga!
  Your individual stuffs outstanding. At all times
  care for it up!

 • köpek satış ilanları fiyatları 1 ارد 1400 / 5:41 ق.ظ

  Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 • SAS Affiliate Review 8 خرد 1400 / 11:15 ب.ظ

  Grab the World’s New #1 Landing/Funnel and Sales Page System for Free (No Credit Card Needed Ever)
  and Discover How its Insane SEO Power Can Land You Commissions
  Fast

  SAS Affiliate Review

 • Meticore Review 9 خرد 1400 / 7:49 ق.ظ

  Meticore is currently one of the top weight-loss supplements you will find on the
  market. It is a natural and powerful formula that aids
  the natural weight loss process. The creators of the supplement
  formulated it to help boost metabolism and
  burn fat easily. So, you will get the desired results in no time.

  Meticore Review

 • Curb The Cat Review 9 خرد 1400 / 3:54 ب.ظ

  Learn How To Tame Your Pet!

  “Discover The Untold Secrets Used By The World’s Top Cat Trainers To Make Their Kittens
  Listen To Their Every Command!
  Finally You Can Fully Equip Yourself With These “Must Have” Tools For Training Your Cat To Be Obedient!

  Curb The Cat Review

 • Pack Leader Special Review 9 خرد 1400 / 6:42 ب.ظ

  Attract new customers and increase revenue with our Pack Leader Special.

  Build massive social proof and visibility with review generation and
  listings management from G2 Crowd’s #1 Online Review Management Software!

  Pack Leader Special Review

 • Esenyurt Escort 10 خرد 1400 / 7:59 ق.ظ

  Seks yapmadan önce daha kaliteli ve heyecanlı bir ortam oluşturduğunuz zamanlarla beraber tadını artırabileceğiniz ve kendinizi şımartabileceğiniz bir deneyimin farklı olanaklarla özelleşmesi kolaylaşacaktır.
  Kendinizi her zaman tatmin olmanın ve keyfini artırabilmek istediğiniz anlarınızla da kendinizi heyecanlandıracaksınız.
  esenyurt Escort dilediğiniz gibi zevke doyuracak ve her zaman sizleri mutlu edecek
  olan bir olanakla birlikte, keyfinizi sürekli elde etmenin ve kaliteye hızlıca erişebilmek istediğiniz zamanlarında keyfi artabilir.
  Özel hislerinizin oluştuğu ve her zaman tadını yükseltebileceğiniz bir deneyimle birlikte, kendinizi de kandırmadan özel hisleri elde edebilirsiniz.
  Ben Pınar. 28 yaşındayım. 1.67 boyunda ve 52 kilodayım.
  Zevke doymak isteyen erkekleri her zaman hızlandıracağım fırsatlarla güzelleştirebilir,
  daha farklı zamanlarla buluşmalarını da sağlayabilirim.
  Benimle beraberliğinizi sürdürürken asla sorun yaşamamanızın ve keyif almanızın karşılığı
  özel olacaktır. esenyurt Escort geç kalmadan hayalinize ulaşma fırsatını da sağlar.
  Her gecenize neşe katmanın ve unutulmaz deneyimlere anında erişebilmenin verdiği özel değerler sonucunda, istediğiniz fırsatların karşılığı da üzerinize gelecektir.

  Sadece iletişime geçmenin bile sizlerle güzelleşeceği bu kadınlarla
  birlikte, unutulmaz fırsatlar her an elinizin altında olabilir.

  Esenyurt Escort

 • Avcılar Escort 10 خرد 1400 / 11:15 ق.ظ

  Tutkunun sizin için ne kadar önemli olduğunu ve nasıl bir heyecan yaşamak istediğiniz
  de sürekli soracak olan kadınlarla birlikte olmanın avantajına varabilmek istediğiniz anlarda da hislerinizin değişkenliğinden haberdar olan mükemmel kadınlar sayesinde, sizlerde istediğiniz gibi keyif alabilir ve mutlu olabilirsiniz.
  Tatmin olmak ve kendinizi her zaman diğerlerinden ayrı
  tutabilmek istediğiniz gecelerinizle unutulmaza erişebilirsiniz.
  avcılar Escort sizlere genel olarak tüm
  ihtiyaçlarınızı sunacak ve daha farklı tatmin duygularını yaşatacak bir kadınla beraber olma
  şansı verirken, yeni bir tutkunun karşılığını alabilmeniz anlamında da yenilikleri sunacaktır.

  istanbul escort

 • Escort istanbul 10 خرد 1400 / 1:17 ب.ظ

  Umduğunuz veya hayal ettiğiniz hayat nasıl olursa olsun, sizlere kendi fantezilerini yaşatacak ve her zaman değişik pozisyonlarda seks yapmanın da özel bir yapıda mümkün olduğunu gösterecek eşsiz bir geceye
  erişebilme fırsatı verilebilir. Daha kaliteli anlarla buluşabilmenin ve daha keyifli zamanlarla buluştuğunuzda hislerinizin gelişeceğini görmeniz sonucunda, asla sorun yaşamayıp kendinizi şımartmanın karşılığını da direkt olarak sağlayabilirsiniz.

  Avcılar Escort

 • instapreneur Academy Review 10 خرد 1400 / 6:35 ب.ظ

  I realized that I wanted to live exactly like this
  and support my family so they could get the life they deserve.

  The problem was that I had NO MONEY and NO IDEA
  of where to start or what to do in order to make my dreams come true…

  instapreneur Academy Review

 • izmir escort 10 خرد 1400 / 10:53 ب.ظ

  izmirde escort arayanlar izmir escort web
  sitemizi kullanarak izmir escort bulabilir ve izmir escort araması yapabilir.
  izmir escort telefon numaraları burada bulunmaktadır.

  izmir escort

 • izmir escort 11 خرد 1400 / 8:32 ق.ظ

  birçok ilde olduğu gibi izmirde de escort arayanlar için izmir escort sitemiz
  tamamen aktif. izmir escort arayanların buluştuğu nokta izmir escort sitemiz olan web sitemiz izmir escort sitemizdir.
  buyrun bekleriz.

  izmir escort

 • izmir escort 11 خرد 1400 / 9:53 ق.ظ

  herkesin aradığı izmir escort sitesi. tıklayın ve aradığınızı bulun izmirde.
  izmir escort sitemize girerek izmir escort
  ayarlayabilirsiniz. izmir escort en iyi şekilde burada.
  tıklayın bulun.

  izmir escort

 • izmir escort 11 خرد 1400 / 2:44 ب.ظ

  sen de izmir escort arıyorsan hemen tıkla ve izmir escort bul.
  izmir escort arıyorsan hiç durma ve hemen izmir escort bulmak
  için buraya uğra. bu adreste izmir escort
  listesi yer alıyor.

  izmir escort

 • izmir escort 11 خرد 1400 / 6:24 ب.ظ

  izmir escort listesi arayanlar için izmir escort telefon numaralarından oluşan liste.
  hemen izmir escort listemize göz atın ve izmir escort fotoğraflarından birini
  seçip arayın. izmir escort sitemiz hizmetinizde.

  izmir escort

 • izmir escort 11 خرد 1400 / 10:03 ب.ظ

  izmir escort arayanlar için izmir escort sitesi. tıklayın ve izmir escort bulun. izmir escortun kalbi burada atıyor.

  izmir escort

 • Avcılar Escort 12 خرد 1400 / 7:56 ق.ظ

  Avcılar Escort Gamze

  Gerçek anlamda tatmin duygusunu doruklarda yaşatacak ve
  sizleri de doyuracak olan unsurları sunmasıyla bilinen mükemmel kadınlar sayesinde
  istediğiniz gibi keyif almak ve tatmin olmak sizleri de
  güzelleştirebilir. Her anınıza neşe ve tutku katabilmenizin, daha farklı zamanlarınızla keyif alarak devamlılığınızı sağlayabilmenizin vereceği etkilerle beraber, hayatınızdaki unutulmaz zamanlarla bütünleştireceğiniz heyecanlarınızın artması da özel olacaktır.
  avcılar Escort sitesinde her zaman sekse doymak istediğiniz bir zaman giriş yaparak sizleri güzel hissettirecek
  kadınlara ulaşabilir ve fantezi yapabilirsiniz.

  Avcılar Escort

 • Cami Halıları 12 خرد 1400 / 8:29 ب.ظ

  Turkuaz Cami Halısı

  Cami halısı üretiminde Avrupa’da lider bir konumda olan Turkuaz Halı;
  Türkiye ve Avrupa olmak üzere yüzlerce referansa sahiptir.
  Cami halıları ve yurt halıları ile birlikte çeşitli cami donanımlarına Turkuaz Halı güvencesiyle sahip olabilirsiniz.
  %100 doğal yün kullanarak ürettiğimiz cami
  halıları; alev almaz, toz ve kirlere karşı dirençli,
  anti-bakteriyel özelliği sayesinde bakteri üremesini engeller ve uzun yıllar
  boyunca dayanıklıdır.
  Dört farklı Cami Halısı modelleri üzerinde üretim yapan Turkuaz Halı; Saflı Cami Halısı, Seccadeli Cami Halısı, Göbekli Cami Halısı ve Naturel Cami
  Halısı olmak üzere cami halılarını birinci sınıf yün ile kendi
  fabrikasında üretmektedir. Modern bilgisayarlı halı dokuma tesisi ve uzman ekibiyle birlikte camilere özel çeşitli renk, desen ve ebatlarda ürettiği halıları uygun fiyatlarla
  sunar.

 • Exynox Scalper Review 13 خرد 1400 / 7:31 ق.ظ

  The chief goal my Team followed creating this Indicator was to make it Highly Profitable & Easy-To-Use, so that
  both newbie traders and experienced ones can enjoy it.

  Exynox Scalper works on all major pairs and M1-M30 timeframes.
  This superintelligent forex tool is based on a unique algorithm that makes power to pinpoint the
  BEST time to enter & exit trades with a GREAT ACCURACY!

  Simply BUY/SELL when Exynox tells you and ENJOY MAKING MONEY!

  Exynox Scalper Review

 • Forex Triple Hit Review 13 خرد 1400 / 1:05 ب.ظ

  t is so nice to realize that it has already been the
  second decade now that we are making forex products for you with
  great pleasure!
  We mainly release Forex Robots, but there have been so many requests from you, my dear traders, to make a
  really high-quality indicator that can be used for manual trading…

  You asked, we heard!
  We’d like to bring to your attention our new development:

  a unique Forex 3-in-1 System, which includes three types of indicators.
  You don’t need to look for different indicators on the Internet, bumping into unqualified
  ones, and try to combine them. Everything has already been done for you.

  Forex Triple Hit Review

 • DNA Scalper Review 13 خرد 1400 / 5:28 ب.ظ

  How It Works

  DNA Scalper with its built-in self-correcting, adaptive algorithm allows you
  to generate amazing results by pinpointing the EXACT times for you to enter
  & exit trades with great accuracy!

  All you have to do is tell it the trading style you are comfortable with, and
  DNA Scalper will notify you of the perfect time to make your trade.

  It is a way to make an income while keeping your time exactly that:
  YOURS. No more working hard just to have someone else make
  the profit!

  DNA Scalper Review

 • X Trend Premium Review 13 خرد 1400 / 6:27 ب.ظ

  Dear Trader

  Let me introduce you to a new way of Forex trading.
  X Trend Premium draws from my team’s deep well of knowledge to do almost all the hard work for you.
  It simply tells you the best moments to strike and you hit that trade button. It’s as easy as that!

  Its unique trading algorithm is focused on one task only:
  making right decision here and now. It doesn’t waste its
  energy and power on storing outdated information that is no longer
  useful for you. Thanks to that you will always be getting the most out of every
  trade.

  X Trend Premium Review

 • Forex Monarch Review 13 خرد 1400 / 9:58 ب.ظ

  Dear Trader

  You are about to get full-blown access to money-making software
  that’s jammed thousands of dollars into my forex account in the
  last few months!

  But I’m not the only one enjoying this success: Scores of beta testers
  who have little to no experience trading forex have been smiling all the way to the bank,
  too. The software is extremely EASY to use.

  Forex Monarch Review

 • FX Delta 20 Review 14 خرد 1400 / 11:30 ق.ظ

  What is the FX Delta 2.0

  FX Delta 2.0 is the powerful and newly iterated version of the FX Delta trading system,
  a system used every week by hundreds of traders.
  Employing state-of-the-art Delta Pattern Quality Filters (DPQF), the FX Delta 2.0 autonomously generates high probability trading signals through price action, momentum, volume, and divergence trading fundamentals.

  First debuted in 2016, the FX Delta was developed
  by Yordan Kuzmanov, a veteran forex trader

  and leading trader for Traders Academy Club.

  Despite the ongoing success of the Forex FX Delta, integrations had to be put into
  place to improve the functionality, performance and user compatibility of the system.
  Newly innovated with powerful and intuitive trading features,
  the FX Delta 2.0 will be here for years to come and will
  continue to be a trusted trading solution by online traders across the globe.

  FX Delta 2.0 Review

 • Fibo Quantum Review 14 خرد 1400 / 5:10 ب.ظ

  Dear Trader

  If you’ve been trading Forex for a while and concerned about the profits (or the lack thereof) you’re making…
  I want to share some amazing inside-news… My team and
  I have just released Fibo Quantum.

  It’s a brand new Forex indicator that is based on scientific and
  more importantly natural laws. These laws are very powerful but are often discarded.
  Our GOAL was to help traders make reliable profit in such a way that it is consistent over the long run and easy even for beginners.
  With Fibo Quantum indicator, you will always know
  with a lot of confidence… …When Exactly To Open And
  Close Your Trades To Make The Biggest Possible Profit From Almost Every Price Movement!

  Fibo Quantum Review

 • Trading Signals Review 14 خرد 1400 / 7:14 ب.ظ

  MONEY BACK GUARANTEE

  Actually we think you’re going to be thrilled with our trading signals
  you purchase from us. However, we understand that if our trading signals is not what
  You expected and feel unhappy about it. Then in that
  unlikely case, if you are not 100% satisfied with our signals, you
  can discontinue using it and get a full refund.

  You can cancel our service for up to 60 days from the date you
  purchased it. That’s why you are fully protected by our 60 day,
  100% money-back policy. That’s a promise!
  If You have any questions on return! Then simply write us, our support team are here to help you.

  Trading Signals Review

 • Fox Trader Pro Review 15 خرد 1400 / 7:41 ق.ظ

  Mode: Binary Options
  In this mode, the indicator adapts to trading on Binary Options, gives signal
  to call or put on the current candle. The informer also adapts
  to the selected mode.

  Mode: Forex
  In this mode, the indicator adapts to Forex trading, gives a buy or sell signal and set 2 adaptive take profit leves.

  The informer also adapts to the selected mode.

  Trading Modes
  The indicator is equipped with two trading modes. Forex and Binary
  Options. Switching modes is carried out in 1 click, which provides the ability to quickly react to market changes or decision making.

  Fox Trader Pro Review

 • Fibo Quantum Scalper Review 15 خرد 1400 / 4:33 ب.ظ

  Scientific Scalper

  Its fantastic performance, my own results and an unbelievable amount of highly positive feedback inspired me and my team
  to create Fibo Quantum Scalper.

  It’s based on scientific and MORE IMPORTANTLY
  natural laws that powered Fibo Quantum which pinpoints winning
  trades on the

  15 Minute to Daily timeframes.

  If you’re not familiar with Fibo Quantum Indicator, the internet is bursting with rave
  reviews of its performance.

  Fibo Quantum Scalper Review

 • Money Generator 20 Review 16 خرد 1400 / 10:32 ق.ظ

  In the Video Coaching you get all my knowledge gained during my years in the field
  of Affiliate Marketing. You receive a step by step plan,
  including all my Marketing Tricks, Tips and legal Affiliate
  Hack’s. This sustainable and proven methods helped me to escape the hamster wheel of working 9 to 5 in a poorly paid job.

  I’ll show you how to build a high scalable income on basis of global
  Affiliate Marketing. You can implement my techniques
  without prior knowledge because I will show you all the necessary steps to earn the
  same income as me.

  Money Generator 2.0 Review

 • child porn 16 خرد 1400 / 2:29 ب.ظ

  Cami Halısı ve duvardan duvara halı markası olan Biltekin Halı,
  sizlere pek çok farklı cami halısı modelleri sunar.

  Birbirinden şık ve kaliteli ürün çeşitliliğine sahip olan Biltekin Halı Cami Halısı Fiyatları
  bakımından da en çok tercih edilen firma haline gelmiştir.
  Her bütçeye uygun cami halısı metrekare fiyatları için iletişime geçin.

  1960’dan günümüze kadar kalite ve müşteri memnuniyetini esas
  alarak Cami, Yurt, Kur’an Kursu, Mescit Halısı ve duvardan duvara halı ile hizmet vermenin gururunu
  yaşamaktayız. Camilerimiz hepimiz için en özel alanlar olduğu için her zaman en güzeli olması için daha çok özenle çalışıyoruz.

  Bu nedenle cami halısı seçerken bizimle iletişime geçmenizi, ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanmanızı
  öneririz.

  Cami Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

  İbadethaneler kutsal yerler olarak görülür. Yapımı
  ve bakımı aşamasında insanlar çok titiz çalışırlar.

  İbadet ve ziyaret emek için yoğun olarak kullanılan ve insan giriş-çıkışının fazla
  olduğu yerlerdir. Zemin döşemesi ve mimarideki tamamlayıcı unsur olan cami halıları estetik ya da konfor olarak ibadethanelerin en dikkat çekici
  dekor ürünüdür. Cami halısı, adeta cami ile bir bütün olacak şekilde estetik
  görünümde olmalıdır.
  Cemaatin ibadetlerini rahat bir şekilde yapmaları amacıyla inşa edilmiş
  ibadethanelerde cami halısı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

  Cevabı alt başlıklar ile değerlendirebiliriz.

  Cami Halısı Modelleri

  1960’dan Günümüze el halısı imalatı ve Cami Halısı özel imalat ve toptan satışı ile hizmet veren Biltekin Halıda satışı yapılan akrilik, polipolibren, yün ve polyamid cami halısı modelleri bulunmaktadır.

  Profesyonel ekibimiz ve yüksek kalite standartlarımız ile cami, yurt
  ve otellere özel üretim desen, ölçü ve kalitede halı satışı ve montajı yapılmaktadır.

  Biltekin Halı olarak ürünlerimizin, insanların ibadet ettiği cami gibi yerlerde kullanılıyor olmasının bilincindeyiz.
  En iyi ürünü en hijyenik bir şekilde kullanıyoruz, sizlerin memnuniyeti bizler için en ön plandadır.

  child porn

 • child porn 16 خرد 1400 / 4:25 ب.ظ

  Cami Halısı

  Cami halıları kullanımı tarihten bu yana Türkiye’nin tüm camilerinde bir gelenek haline gelmiş ve önemli bir
  kültür olmuştur. Camilerde ibadet edilirken dinimizin usullerine göre ve Peygamber
  Efendimizin verdiği hadislere dayanarak temizliğe önem gösterilmeli ve temiz bir şekilde cami halısı kullanılmalıdır.
  Halılar birer zemin döşemesi olarak cami zeminlerinde hem
  estetik oluşturan hem de rahat bir ibadet
  yapılmasını sağlayan ihtiyaçlardır. Bu nedenle firmamızın sunduğu halı ürünleri en uygun renklere ve desenlere sahip ürünler içermektedir.

  Cami halısı seçiminde farklı seçenekler arasından yapabileceğiniz seçimler sayesinde camilerde yapıya uygun olarak istenilen renk ve boyutlarda zemin döşemesi gerçekleştirebilirsiniz.
  Ülkemizde bulunan Selçuklu ve Osmanlı mimarilerinin görüldüğü tarihi eser niteliğindeki camilerde yapının estetiğine uygun özellikteki yün veya akrilik
  türlerdeki cami halıları seçilebilir. Modern mimari ile inşa edilmiş yeni dönem camilerinde çok daha büyük alanlar kullanıldığından dolayı bir renk sabitliği ve düzen oluşturabilmek adına cami
  halısı seçiminde belirli ölçülere dayanılarak kolay temizlenebilen uygulanabilen halılar seçilmektedir.

  Otel Halısı

  Otellerde boydan boya serili birbirinden renkli halılara denk gelmişsinizdir.
  Peki, otellerde halı kullanımının nedenini hiç merak ettiniz
  mi? Hem rahat temizlenmesi dolayısı ile de pis görünümün önüne geçilmesi hem
  de kendinizi bir nebzede olsa evinizde hissetmeniz için otellerde halılara ihtiyaç duyulmaktadır.

  Bir de dikkat ettiyseniz otellerde tercih edilen halılar hep iç açıcı, huzur veren renkler ile sizleri karşılamaktadır.
  Peki, renk olarak sizleri kendisine çeken otel halısı modelleri ile nasıl
  bir yol izlenmektedir? Genelde otel halılarında sadelikten yana olunur.
  Bunun nedeni ise göz yormamaktır.

  Yurt Halısı

  Halıların yurtlarda seçiminde dayanıklı olması ve uzun süreler
  kullanıma uygun olması istenmektedir. Bu isteğin yanında renklerinin canlı olması ve uzun süre
  solma yapmaması da istenmektedir. Başarılı bir şekilde halıların uzun süreler kullanılması oldukça önemlidir.
  Yurtlarda kullanılacak halıların genel olarak evlerdeki ve
  iş yerlerinde farklı özelliklerdeki halıların bir karışımı olması
  istenmektedir. Bunların yanında maliyetlerinin de düşük olması da oldukça önemlidir.

  Bu sebepler ile Yurt Halısı fiyatları konusunda tercihlerin biraz karmaşık olabileceği ve farklı türlerin bu konuda tercih edilebileceği söylenebilmektedir.

  Yurtların odalar ile koridorları ve toplu kullanım alanlarının halılar
  ile kaplanması konusunda aynı halıların tercihi yanında
  farklı halılar ile de kaplanması mümkün olabilmektedir.

  child porn

 • Rfr1 Forex Review 16 خرد 1400 / 6:12 ب.ظ

  Here is few examples of my winning trades which is based on my knowledge.

  I CAME FRom 1K ACCOUNT TO THIS NUMBERS IN THREE YEARS. IM SO GRATEFUL TO aLL MY
  COSTUMERS FOR AMAZING FEEDBACKS. THIS MAKE MY DAY BETTER AND I REALLY APPRECIATE IT!

  Don’t hesitate and be one of 2900 happy owners of
  my book and one of 6500 happy traders who using my signals.

  Don’t forget that 99% of all traders fail, Be the 1%, and trade with US!

  Rfr1 Forex Review

 • EGroupware Review 17 خرد 1400 / 11:29 ق.ظ

  Frequently Asked Questions (FAQs)

  What are concurrent user logins (CCU)?

  CCU describes the maximum number of users who
  can access the EGroupware system simultaneously. A user can be logged on to the system several times, but is only counted as one CCU.

  Please note that users who synchronise always need a CCU, as synchronisation keeps the connection open.

  A typical example: You have 10 permanent employees who are constantly online.
  In addition, you have 10 freelancers or part-time employees
  who will only use EGroupware from time to time. Then we recommend booking 12-14 CCUs.
  If necessary, the number can be quickly adjusted.

  In case of short-term additional demand, e.g. for training, please contact us.
  We will be happy to activate additional CCUs for you at short notice and without additional costs.

  EGroupware Review

 • product review 17 خرد 1400 / 1:21 ب.ظ

  product review You can buy cheaper and discounted
  products if you buy products on the internet with
  the link I have provided.

  product review

 • discounts prices 17 خرد 1400 / 5:41 ب.ظ

  Product discounts reduce certain product prices.

  The commercetools platform stores product discounts in the discounted field of the Product
  Price. This makes product discounts useful for scenarios when you
  want to display a discounted price before adding an item to
  the cart.

  The maximum number of ProductDiscounts that can be active at the same
  time is 500.

  Only one ProductDiscount can apply to a product at any given time.
  If more than one product discount matches a price, the sortOrder determines which one
  applies.

  discounts prices

 • yeni sevgilisi 24 تیر 1400 / 11:42 ب.ظ

  Kaan Yıldırım’la olan ilişkisinin kendisini yorduğunu ve Mehmet Dinçerler’e
  ilk görüşte aşık olduğunu belirten Hadise, ‘Kaan beni çok
  yordu. Savaştan çıkmış gibiydim. Daha önce
  bitirmek istedim, ‘toparlayalım’ diye yalvardı.
  Her şeyime karışıyordu; işime, fotoğraflarıma.
  ‘Ailem ilişkinin basında çıkmasını istemiyor.’ diyordu.
  Mesaj atıp bitirdim. Kendisine tahammülüm kalmadığını belirttim.

  Mehmet ise ilk bakışta aşk oldu” dedi.
  yeni sevgilisi

 • bedava hesap 15 مرد 1400 / 7:43 ق.ظ

  bedava hesap arayanlar için açılmış bir internet sitesidir.

  Üye olmadan kolay bir şekilde ücretsiz hesap alabilirsiniz.

  Free hesap dağıtımı yapıyoruz ve beleş alabiliyorsunuz.
  İsterseniz ücretsiz hesapları kendiniz de oluşturabilirsiniz yada bedava hesaplar ile
  web sitemizden kolay bir şekilde kopyalayıp alabilirsiniz.

  bedava hesap

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان
0